Microsoft’tan Apple iMac’e rakip: Surface Studio

microsoft-surface-studio

Microsoft, gerçekleştirdiği etkinlikte Surface ailesinin yeni üyelerinin tanıtımını yaptı. Apple’ın yeni Macbook Pro’ları duyuracağı etkinlikten bir gün öncesinde yapılan lansmanda, Surface Book i7 ile Surface Studio modellerinin tanıtımını yaptı.

Microsoft’un ilk hepsi bir arada (all in one) bilgisayarı olan Microsoft Surface Studio, özellikle yaratıcı içerik üretme tarafında çalışan insanlar için iMac’e göre daha tercih edilebilir gibi görünüyor. Tasarımıyla da piyasadaki hepsi bir arada bilgisayarlara karşı ciddi bir üstünlük sağlayabilir.

Özellikle grafik tasarımcılar genel olarak Apple ürünlerini tercih ederken Microsoft yeni atağıyla birlikte Apple kullanıcılarının yapmak için hem iPad Pro’ya hem bir iMac’e hem de harici çizim araçlarına ihtiyaç duyacağı şeyleri Microsoft Surface Studio’da yapmalarına olanak sağlıyor.

Surface Book i7’nin adından da anlaşıldığı üzere Intel’in i7 serisi yeni nesil Skylake işlemcilerini kullanıyor. Yeni sistem ilk modeline göre yüzde 30 daha fazla pil ömrü sunuyor. Cihaz tam şarjla, eşzamanlı video oynatarak işlem yaparken 16 saate kadar çalışıyor. Kısacası bu güçlü dizüstü bilgisayar ile oyun oynamak ya da daha zorlu işlemler yapmanız durumunda bu süre biraz daha kısalacak. Fakat yine de zamanlama olarak güçlü olduğunu söyleyebiliriz.

Ayarlanabilir standıyla basit bir şekilde tablet haline getirebileceğiniz Surface Studio, kreatif alanda çalışan kişiler için tam anlamıyla bir yaratıcı iş istasyonu olacak.

microsoft-surface-ailesi

Ekran kartı olarak Nvidia GeForce GTX 965M’i kullanan Surface Book i7’nin 3 ayrı konfigürasyona sahip olacak. Bu 3 modeldeki farklar ise bilgisayarların işlemci ve kapasiteleri. 8GB RAM ve 256GB’lık SSD diskli sürüm 2399 dolar, 16GB RAM ve 512GB’lık SSD diskli sürüm 2799 dolar, 16GB RAM ve 1TB’lık SSD diskli versiyonu ise tam 3299 dolardan satışa sunulacak. Microsoft, Surface Book ailesinden böylece i5 işlemciyi çıkartmış oluyor ve yeni seriye ismini veren i7 işlemcisi tüm modellerde sabit kalıyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica