Twitter’ın kısa video uygulaması Vine kapanıyor!

vine-kapaniyor

Mikroblog sitesi Twitter, çektiğiniz kısa videoları paylaşabileceğiniz platform Vine’ı kapatacağını duyurudu. Twitter’ın yaptığı duyuruya göre, kapatılma bir anda gerçekleşmeyecek. Websitesi ve mobil aplikasyonlara erişebilecek olan kullanıcılar istedikleri videoları indirme olanağı bulacak.

Twitter tarafından yapılan açıklama:

Uygulama, web sitesi ya da çektiğiniz Vine’lar bugün hiçbir yere gitmiyor. Onlara değer veriyoruz ve bu işi doğru bir şekilde yürüteceğiz. Vine’larınızı indirebileceksiniz. Siteyi açık tutacağız çünkü şimdiye kadar yapılan bütün Vine’lara ulaşılabilmesinin önemli olduğunu düşünüyoruz. Sitede ya da uygulamada herhangi bir değişiklik yapılmadan önce haberdar edileceksiniz.”

Twitter’ın son dönemde Vine gibi önceden hazırlanan videoları paylaşan platformlar yerine Periscope ve canlı yayınlara ağırlık verdiği biliniyor. Hatta NFL, Bloomberg gibi dünyanın önde gelen medya kuruluşları da canlı yayınlara yöneliyor.

 Twitter Vine’ın neden kapatıldığını kesin olarak açıklamasa da geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada üç aylık yaz döneminde işletmenin cirosunda sadece yüzde 9 oranında artış yaşandığı ve gelirlerin 616 milyon dolara yükseldiği kaydedildi. Bu yılın ilkbahar aylarında ciroda yüzde 20’lik bir artış yaşanmış, geçen yıl ise artış yüzde 58‘ler civarında seyretmişti.Son dönemde yaşanan büyümenin bir sosyal medya platformu için beklenenin altında kaldığı söylenebilir.

Vine, Twitter hesabından veda mesajı yayınladı:

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica