Yeni MacBook Pro tanıtıldı

yeni-macbook-pro-tanitimi

Apple, bugün düzenlediği etkinlikte yeni MacBook Pro modelinin tanıtımını yaptı. Sızıntılar doğru çıktığı tanıtımda ve yeni MacBook Pro beklenen özellikler ile geldi.

Yeni MacBook Pro, OLED panel ile geldi. Apple bu panele Touch Bar adını veriyor. Klavyenin üst tarafına konumlandırılmış olan OLED panel için ikinci bir ekran görevi görüyor diyebiliriz. Örneğin; bir video düzenleyeceğiniz zaman OLED panelde video uygulamasının kısayolları ortaya çıkıyor. Ayrıca mesajlaşırken Touch Bar’da emojileri ve metin tahminlerini görebiliyorsunuz.

yeni-macbook-pro-tanitildi

Touch Bar’ı dilediğiniz gibi özelleştirebilir ve istediğiniz kısayolları atayabiliyorsunuz. Bu eski MacBook Pro’da Fn ile çalışan tuşları yeni MacBook Pro modellerinde de aynı yerde.

2. nesil kelebek tipi klavye ile gelen yeni MacBook Pro modellerinde trackpad 2 kat daha genişlemiş durumda.

Yeni MacBook Pro modelinde parmak izi okuyucusu için 2. nesil Touch ID yer alıyor. Apple T1 chip sayesinde Touch ID güvenliği sağlanıyor. Touch ID sayesinde Apple Pay’i internet sitelerinde ödeme yapmak için kullanabileceğiz.

yeni-macbook-pro-tanitildi-1

13 inç Yeni MacBook Pro, sadece 14.9mm kalınlığında. Yeni MacBook Pro 13 inç bir önceki modele göre %17 daha ince ve %23 daha hafifletilmiş ve Intel Core i5/i7 işlemci, Intel Iris grafik birimi, Superfast SSD ve 2 kat daha fazla ses veren hoparlör ile geliyor.

15 inç Yeni MacBook Pro, sadece 15.5mm kalınlığında. Yeni MacBook Pro 15 inç bir önceki modele göre %14 ince ve %20 daha hafifletilmiş ve Intel Core i7 işlemci, 14nm süreci ile üretilmiş 2.3 kat daha hızlı Radeon Pro grafik birimi, Superfast SSD ve 2 kat daha fazla ses veren hoparlör ile geliyor.

yeni-macbook-pro-tanitildi-3

Yeni MacBook Pro modellerinin ekranları %67 daha parlak, %67 daha fazla kontrastlı ve %25 daha renkli.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica