Avira’dan ücretsiz paket: Avira Free Security Suite

avira-dan-ucretsiz-guvenlik-paketi

Güvenlik yazılımı geliştiricisi Avira, 2017 yılı için yeni bir hepsi bir arada bedava internet güvenlik paketi sundu. Avira Free Security Suite olarak adlandırılan paketin içeriğinde, tarayıcı güvenliği, sistem hızlandırma ve VPN araçlarının yanı sıra, antivirüs yazılımının güncellenmiş bir sürümü bulunuyor.

Avira Phantom VPN, interneti güvenli ve anonim bir şekilde gezebilmenize imkan tanıyor. Bütün VPN hizmetleri gibi bu uygulama da aktivitelerinizin üçüncü partiler tarafından takip edilmesini ve kişisel verilerinizin ele geçirilmesini engellemek üzerine kurulmuş ve dünyanın herhangi bir noktasında konum engelli içeriklere ulaşabilmenizi sağlıyor.

Phantom VPN’in ücretsiz sürümü, aylık 500MB veri aktarımı sunuyor ve bunun arada yapılacak olan alışveriş ve banka işlemleri gibi eylemler için yeterli olduğu söyleniyor. Tabi ki bu limit, günlük internet kullanımı için pek uygun değil. Günlük kullanım için Phantom VPN’in özel bir sürümü bulunuyor ve bu sürüm de yıllık ödeme yapıldığında ayda 5€ karşılığında sınırsız veri imkanı sunuyor.

Paketin içerisinde yer alan System Speedup ise aslında Avira’nın özel optimizasyon aracının 30 günlük bir deneme sürümü. Bu araç, yavaşlamış olan PC’lere kullanılmayan dosyaları silerek hızlandırma imkanı sunuyor. Windows kayıt defterini temizliyor ve çalıştırma işlemlerini yönetebilmenize imkan tanıyor. Ayrıca dosya şifrelemesi, yedekleme aracı, dosya kurtarma ve ağ yöneticisi gibi özellikleri de bulunuyor. Bunların hepsinin güzel özellikler olduğu söylenebilse de, deneme sürümü sonrasında uygulamayı kullanmaya devam edebilmek için ödeme yapmanız gerekmekte.

Browser Safety (tarayıcı güvenliği) ise Chrome veya Firefox için bir eklenti olarak gelmekte ve arama sonuçlarının yanlarına koyduğu işaretlerle sitelerin güvenli olup olmadıkları konusunda bilgi veriyor.

İncelemek ve indirmek için; https://www.avira.com/en/free-security-suite bağlantısından faydalanabilirsiniz.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica