Yeni AMD Radeon Pro 400 serisi grafik yongaları

amd-radeon-pro-400

AMD yeni, yüksek güç tasarruflu grafik yongası Radeon Pro 400 Serisi’ni duyurdu. Yeni grafik yongası ilk defa Apple tarafından yeni 15 inç MacBook Pro’larda kullanılacak. Bu yeni mobil ürün serisi bir önceki nesle kıyasla performans ve verimlilik kazanımları sağlayacak.

Radeon 400 Pro Serisi modern içerik üretim dünyasına şekil veren sanatçı, tasarımcı, fotoğrafçı, film yapımcıları, ve mühendisler için özel olarak geliştirilmiş.

AMD’nin Polaris mimarisi temel alınarak tasarlanan yeni yonga, sektörün en ileri üretim teknolojisi olan 14nm FinFET sayesinde inanılmaz derece küçük transistörlerden oluşuyor. Yongaları en ince hallerine getirebilmek için “zar inceltme” olarak adlandırılan karmaşık bir işlem kullanan AMD böylece 380 mikron yani 4 yaprak kağıttan biraz daha ince kalınlığa sahip yongalar üretmek mümkün olabiliyor. 35W altı bir güç zarfı dahilinde çalışan Radeon Pro 450, 455 ve 460 grafik yongaları, en zorlayıcı uygulamalarda bile muazzam güç tasarrufu sunarken serin ve sessiz bir çalışma sağlıyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica