Mozilla Firefox, Quantum projesini açıkladı!

mozilla-firefox-quantum-projesi

En çok kullanılan tarayıcılardan biri olan Mozilla Firefox, yeni güncellemelerle birlikte internet sitelerinin karmaşasına daha iyi uyum sağlayacak bir altyapı kurmaya hazırlanıyor. Kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Mozilla tarafından yapılan açıklamaya göre Quantum adı verilen bir proje sayesinde 2017’nin sonu itibariyle Firefox’un hızında çarpıcı bir artış sağlayacak.

Mozilla’nın platform mühendisliğinin başında yer alan isim David Bryant, blogunda paylaştığı yazı:

“Quantum’la birlikte önemli performans kazanımları için çabalıyoruz ve bu sayede kullanıcıların bütün bir web deneyimlerinde daha farklı bir duygu yaratmayı hedefliyoruz. Bu yenilikle birlikte sayfalar daha hızlı yüklenecek ve sayfa üzerindeki kaydırma işlemi çok daha yumuşak olacak. Animasyonlar ve interaktif uygulamalar anlık olarak karşılık verecek ve daha istikrarlı kare hızlarıyla birlikte çok daha yoğun içeriklere ulaşmak mümkün olacak. Ayrıca kullanıcılar için en önemli olan içerikler de en yüksek önceliği alacak ve işlemci gücüne; ona en çok ihtiyacınız olan yerde odaklanılacak.”

Mozilla bu değişiklikler için 2017’nin sonunu söylüyor olsada, ilk güncellemeler 2017’nin ilk yarısında gelmeye başlayacakmış.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica