Apple artık monitör üretmeyecek!

apple-ekran-uretmeyecek

Apple artık monitör üretmeyecek. Bir Apple yetkilisinin The Verge ile yaptığı görüşmeye ve ardından Twitter’da yaptığı paylaşıma göre Apple, “bağımsız ekran işinden çıkmış bulunuyor”.

Apple, geçen hafta yeni MacBook Pro’yu tanıttığı “Hello Again” etkinliğinde yeni 5K Ultrafine 27-inch Thunderbolt 3 ekranının tanıtımını yapmış olsada, bu monitör aslında LG ortaklığıyla üretildi. Yeni gelen bilglilere göre ise Apple’ın gelecekte bu yöntemi devam ettireceğini, monitör üretimini üçüncü parti firmalara bırakacak.

Apple, Thunderbolt monitörün üretimini geçtiğimiz Haziran ayında durdurmuştu. Bunun ardından beklenti, kendi GPU’suna sahip bir cihazın tanıtılması yönündeydi ancak yeni gelen bilgiler, bunun olmayacağını söylüyor.

Her ne kadar artık monitör üretmeyecek olsada, üçüncü parti üreticilerin ürünlerinin Apple ürünleriyle düzgün çalışması için elinden geleni yapıyor gibi görünüyor. Örneğin LG Ultrafine 5K 27-inch Thunderbolt 3’ün parlaklığı, monitör üzerindeki donanımsal düğmeler yerine, direkt olarak Mac üzerinden kontrol edilebilmeye imkan tanıyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica