Apple’a özel üretim monitörler LG’den

lg-apple-monitor

Yeni MacBook Pro’nun tanıtımından hemen sonra, LG de Mac’ler için 4K ve 5K çözünürlük sunan muhteşem monitörlerini piyasaya sundu.

Bu monitörlerin en önemli özelliği 4K ve 5K gibi yüksek çözünürlükleri destekliyor olmasının yanı sıra, Mac kullanıcılarına özel olarak üretilmesi. LG UltraFine 5K ve UltraFine 4K olarak iki farklı modelle raflarda yer alacak olan monitörler, 27 ve 21.5 inç ekran boyutlarının sahibi.

LG’den Brian Kwon, Mac kullanıcıları için özel tasarladıkları yeni monitörlerini tanıtmaktan dolayı fazlasıyla heyecanlı olduklarını dile getirirken, UltraFine görüntü kalitesiyle beraber Mac kullanıcılarının, ev, ofis ve stüdyolarında aradıkları yaratıcılığı bulacaklarını söyledi.

lg-ultrafine-5k-4k-monitors

27 inç ekran boyutuyla LG UltraFine 5K, 5120×2880 piksel çözünürlüğün yanı sıra 218 ppi (inç başına piksel) oranıyla da iddialı. Renk gamutunun yüzde 99’unu kapsayan monitör, gelişmiş IPS teknolojisini kullanıyor. Böylece geniş görüntüleme açılarında görüntü bozulmuyor. LG UltraFine 5K’nın bir diğer özelliği ise, Thunderbolt 3 desteği ile birlikte, yeni MacBook Pro için 5K video, ses ve veri aktarımı gerçekleştirebilmesi kuşkusuz. LG UltraFine 5K’da ayrıca 3 adet USB Type-C portu da yer alıyor. Öte yandan monitörün yükseklik ayarını gerçekleştirebiliyor, ekranı dilediğiniz gibi döndürebiliyorsunuz.

Daha küçük boyutlu 21.5″ LG UltraFine 4K ise 4096×2304 piksel çözünürlük sunuyor. Yine renk gamutunun yüzde 99’unu kapsayan ekran, IPS panele sahip. Bu modelde Thunderbolt 3 yer almıyor. Onun yerine USB Type-C portu mevcut.

21.5″ LG UltraFine 4K, kasım ayından itibaren 699 Dolar’a satışa sunulacak. 27″ UltraFine 5K ise aralık ayında 1299 Dolar fiyatla tüketicilerle buluşacak.

Ayrıca Apple’ın resmi sitesinde de monitörler görücüye çıktı.

http://www.apple.com/shop/product/HKMY2LL/A/lg-ultrafine-4k-display

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica