Instapaper artık ücretsiz!

instapaper-artik-ucretsiz

Geçtiğimiz Ağustos ayında Pinterest tarafından satın alınan Instapaper, daha önce ücretli sürüme ait özellikleri artık ücretsiz olarak sunacak!

Kullanıcıların web’de karşılaştıkları içerikleri kaydederek daha sonra okuyabilmelerini kolaylaştıran uygulama bu yeni güncellemeyle birlikte ücretli versiyona ait özellikleri ücretsiz hale getiriyor. Uygulama daha önce bu özellikleri aylık 3 dolar ya da yıllık 30 dolar gibi bir ücret karşılığında kullanıma sunuyordu.

Bu önemli yenilikle birlikte bugünden itibaren uygulama üzerinde hiçbir harcama yapmamış olsanız bile daha önce sadece ücretli üyelerin yararlanabildiği işlevlere erişebileceksiniz. Ücretli işlevler arasında bütün makaleler için tam bir metin araması, sınırsız not alma, sınırsız hızlı okuma, sesli metin oynatma listeleri, bookmarklet ve mobil uygulamalar aracılığıyla “Kindle’a gönder” işlevi ve 50 makaleye kadar Kindle Digests işlevselliği gibi özellikler yer alıyordu. Ayrıca kullanıcılar Instapaper’ın web sitesinde hiçbir reklam görmeden gezinebilecekler.

Pinterest hem Instapaper hizmetini hem de onun ardındaki ekibi bünyesine kattığında bu hamlenin Instapaper’ın bağımsız bir uygulama olarak devam etmesini engellemeyeceği belirtilmişti. Bu yeni hamlenin uygulamanın kullanımda olmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

Diğer yandan uygulamaya para veren ücretli kullanıcıların haklarının yendiğini düşünmeleri de elbette mümkün, fakat Instapaper ekibi bu müşterilerine önümüzdeki haftalarda geri ödeme yapılacağını açıkladı.

Bizce Pinterest kafayı yedi, Instapaper çıldırdı. Yinede herkes için güzel bir haber.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica