Stem oyun geliştiricilerini uyardı!

 

steam-oyun-gelistiricilerini-uyardi

Oyun meraklıları ve oyunlarla ilgilenenlerin kesinlikle dikkatini çekmiştir. Bazen kapak görseli, tanıtım fotoğrafları, tanıtım videosu ne kadar cezbediciyse oyuna girdiğinizde o kadar düşük kaliteli görüntülerle karşılaşıyorsunuz.

İşte tam bu yüzden oyun geliştiricilerini uyaran Valve, Steam’in mağazasında yer alan oyunlarda oyun için ekran görüntüsü paylaşma zorunluluğu getiriyor. Böylece bir oyunun sayfasına girdiğinizde karşınıza çıkacak görseller grafik yazılımları ile yeniden oynanıp gerçeğe yakın bir şekilde gösterilmek yerine direkt olarak ekran görüntüsü olarak karşımıza çıkacak.

Kullanıcıların bu oynanmış ekran görüntüsü ve videolar ile kandırılabileceği kanısına varan Steam, aslında bu hamlesi ile güzel bir düşünceye girmiş. Böylece satın almak istediğiniz oyunun görüntü kalitesini gerçek ile doğru orantılı olarak görebileceksiniz.

Tabi ki yine geliştiriciler oyun görüntülerini en yüksek donanımlarla alıp size sunacaklardır fakat en azından üzerinde oynanmış görüntüler ile karşılaşmayacağız.

Ali Atasoy

pcanalist.com kurucularından. Pilot olur kendileri, uçakla insanları, haberleriyle bizi uçurmaktadır.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica