Facebook, Twitter, YouTube, Instagram ve WhatsApp’a ülke genelinde erişim engellendi!

sosyal-medya-yasagi

Dün gece yarısı başlayan sosyal medya sitelerine erişim sıkıntısı ardından henüz resmi bir açıklama gelmiş değil. Ancak bir erişim engeli uygulandığı haberleri çıkıyor.

Türkiye, dün gece artık son birkaç yıldır sıklıkla karşılaştığımız sosyal ağlara yönelik erişim sıkıntısını tekrar yaşamaya başladı. Bu sabah 05.30’dan itibaren Türk Telekom’un hem ADSL hem de mobil internetine hiçbir şekilde erişim sağlanamıyor.

Türk Telekom’un yanı sıra bazı Turkcell kullanıcılarının da internete erişim sağlanamadığı yönünde yorumlar var.

Sorunun erişim engeli kararından kaynaklanıp kaynaklanmadığıyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Facebook, Twitter ve YouTube hatta Instagram için benzer kararların geçmişte çok kez alındığını görmüş olsak da, WhatsApp’ın internet engellemelerine takılması yeni bir haber. Dünya çapında hükümetlerin WhatsApp ve diğer sosyal ağları kapatma kararlarının büyük çoğunluğu, bu ağlardan içerik silinmesi veya mesaj içeriğinin paylaşılması taleplerinin karşılanmaması durumlarında alınıyor. Türkiye’de ise durum henüz netleşmedi.

Erişim yasaklarına rağmen yinede sosyal medyaya erişmek isterseniz ücretsiz VPN hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Bizim önerimiz ZenMate VPN;
https://www.pcanalist.com/2016/10/09/ucretsiz-vpn-zenmate/

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica