Wednesday, December 2, 2020
internet, teknoloji, haber


TunnelBear, Türkiye’deki kullanıcılar için VPN hizmeti sınırsız dedi, engeli yedi!

Dün çıkan haberlere göre Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nun, operatörlere gönderdiği talimat ile VPN servislerini kapatılmasını istediği bildirildi. Daha…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 5 Kasım 2016 Etiketler: ,

tunnelbear

Dün çıkan haberlere göre Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nun, operatörlere gönderdiği talimat ile VPN servislerini kapatılmasını istediği bildirildi. Daha sonra BTK, haberlerin asılsız olduğunu ve taraflarından hiçbir yayın kuruluşuna açıklama yapılmadığını belirtmişti. Yani VPN servisileri ile ilgili birşey söylemediklerine göre haberler doğru olabilir, çünkü çoğu VPN servisi hizmet dışı.

Söz konusu VPN servisleri arasında Tor Project, VPN Master, Hotspot Shield VPN, Psiphon, ZenMate VPN, TunnelBear, Zero VPN, VyprVPN, Private Internet Access VPN, Espress VPN, IPVanish VPN gibi popüler VPN servisleri yer alıyor.

Bunlardan biri olan TunnelBear, Türkiye’deki kullanıcılar için güzel bir hizmet sunmaya başladı. Daha önce kullanıcılara 500MB sınırı veren TunnelBear, resmi Twitter’dan yaptığı açıklama ile Türkiye’deki kullanıcılara söz konusu sınırın kalktığı ve sınırsız şekilde VPN uygulamasını kullanabileceklerini duyurdu.

Bunun üzerine BTK hiç gecikmeden TunnelBear’ide yasaklılar listesine aldı. Şu anda çoğu yerde TunnelBear VPN hizmetinede ulaşım yok.

Tavsiyemiz Opera VPN kullanmanız. Şu an için sıkıntısız ve hızlı çalışıyor.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica