Instagram’dan sonra WhatsApp’te Snapchat özelliklerine göz dikti!

whatsapp-avrupa-birligi

Facebook’un Instagram hikayeleri tanıtmasının üzerinden iki ay geçmişken, şimdi de diğer bir ürünü olan WhatsApp için hikayeler özelliği getirmeye hazırlanıyor.

Düzenli olarak Snapchat uygulamalarını araklayan Facebook, bu sefer de WhatsApp durum güncellemeleri üzerinde değişim yapmaya hazırlanıyor.

WhatsApp’ın durum (status) özelliğine, seçtiğiniz kişilerle fotoğraf veya video paylaşmanıza olanak tanıyor. Henüz deneysel bir özellik olan Status, şu anda WhatsApp uygulamasının beta sürümünde mevcut fakat erişmek için cihazınızın rootlanmış (Andorid) veya JailBreak yapılmış (iOS) olması gerekiyor.

whatsapp-snapchah-ozelligi

Tıpkı Snapchat’te olduğu gibi WhatsApp Durum’da da görseller üzerinde oynama yapılabiliyor, yazı veya emoji ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca videoları da kayıttan sonra süsleyebiliyor, değiştirebiliyorsunuz. Status’te hazırlanan bu görsel ve videolar yaklaşık 24 saat boyunca da varlıklarını sürdürecek.

WhatsApp, Status özelliklerini ne zaman resmi olarak WhatsApp üzerinde göreceğimizi bilmiyoruz fakat görünüşe göre, Facebook hem Instagram’da, hem WhatsApp’ta Snapchat’in sevilen özelliklerini kendine geçirmeye devam edecek gibi duruyor.

 

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica