Samsung: Amerika’daki Note 7’lerin yüzde 85’inin değişimini yaptık

samsung-cihazlarin-cogunu-toplamis

Samsung, Galaxy Note 7’leri toplamaya devam ediyor. Bir yandan telefonları toplayan ve değiştiren Samsung bir yandan da toplayamadığı ürünler için çözüm bulmaya çalışıyor. Yeni Zelanda’da operatör sinyalini kapatmaya kadar önlem alan Samsung’un en son açıklaması şu şekilde:

“Amerika’daki tüm Galaxy Note 7 cihazların yüzde 85’ine iade ve değişim programı ile ulaştık, çalışmalarımız devam ediyor.”

Samsung’un bir diğer açıklamasına göre, değişim ve iade programı ile Note 7’lerini teslime den kullanıcıların çoğunluğu başka bir Samsung akıllı telefon seçmeyi tercih etmiş. Ne kadar doğru bilmiyoruz. Diğer kaynaklara göre kullanıcıların tereddüt ettiği ve bu yüzden geçicide olsa başka marka telefonlara geçtiği yönünde.

Aslında IDC’nin son yaptığı araştırmaya göre Note 7 kullanıcılarının yarısının iPhone’a döndüğü yönünde.

Bu arada Samsung kullanıcıların gönlünü almak ve cihazları değişime zorlamak içinde çeşitli yöntemlere başvuruyor. Yeni bir telefon için indirim, ücretsiz değişim yada güncelleme gibi seçenekler sunan Samsung, ABD’de ki toplam Note 7 satışının 1 milyon civarında olduğu tahmin ediliyor. Yüzde 85’inin sorununun çözüldüğünü söyleyen Samsung kalan ortalam 150 bin cihazın peşinde.

 

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica