Saturday, January 23, 2021
internet, teknoloji, haber


Bilgisayarınız VR için ne kadar uygun?

3Mark’ın yapıncısı Futuremark, bilgisayarınızın sanal gerçeklik (VR) için hazır olup olmadığını ve bilgisayarınızın VR kapasitesini ölçebilmeniz için VRMark isimli bir uygulama…

By Hakan Demirel , in Faydalı , at 7 Kasım 2016 Etiketler: , , ,

vrmark-vr-test-programi

3Mark’ın yapıncısı Futuremark, bilgisayarınızın sanal gerçeklik (VR) için hazır olup olmadığını ve bilgisayarınızın VR kapasitesini ölçebilmeniz için VRMark isimli bir uygulama yayınladı.

VRMark, Basic ve Advanced Edition versiyonları ile geliyor. Basic olan sürüm ücretsiz ve VRMark’ın “Turuncu Oda” adlı testini kullanmanıza izin veriyor.

Turuncu Oda, VR’ın sistem gereksinimlerini göz önünde bulundurarak bilgisayarınızın gücünü test etmenizi sağlıyor. Eğer cihazınız test sırasında fps kaybı olmadan testi geçebilirse VR çalıştırabilecek güce sahip anlamına geliyor. Turuncu Oda ayrıca testin sonunda bilgisayarınıza bir puan veriyor, bu puan sayesinde diğer cihazlarla karşılaştırma yapabiliyorsunuz.

Advanced Edition versiyonunun fiyatı 20 dolar. Bu versiyonda Mavi Oda adlı test, bilgisayarınızın sınırlarını gerçekten zorluyor. Eğer cihazınız bu testi de geçerse VR oyunları en yüksek detaylarda oynayabileceğinizi gösteriyor.

VRMark’ı ister kendi web sitesinden, ister Steam’den indirebilir ve satın alabilirsiniz.

VRMark: http://www.futuremark.com/benchmarks/vrmark
Steam: http://store.steampowered.com/app/464170/

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica