Bilgisayarınız VR için ne kadar uygun?

vrmark-vr-test-programi

3Mark’ın yapıncısı Futuremark, bilgisayarınızın sanal gerçeklik (VR) için hazır olup olmadığını ve bilgisayarınızın VR kapasitesini ölçebilmeniz için VRMark isimli bir uygulama yayınladı.

VRMark, Basic ve Advanced Edition versiyonları ile geliyor. Basic olan sürüm ücretsiz ve VRMark’ın “Turuncu Oda” adlı testini kullanmanıza izin veriyor.

Turuncu Oda, VR’ın sistem gereksinimlerini göz önünde bulundurarak bilgisayarınızın gücünü test etmenizi sağlıyor. Eğer cihazınız test sırasında fps kaybı olmadan testi geçebilirse VR çalıştırabilecek güce sahip anlamına geliyor. Turuncu Oda ayrıca testin sonunda bilgisayarınıza bir puan veriyor, bu puan sayesinde diğer cihazlarla karşılaştırma yapabiliyorsunuz.

Advanced Edition versiyonunun fiyatı 20 dolar. Bu versiyonda Mavi Oda adlı test, bilgisayarınızın sınırlarını gerçekten zorluyor. Eğer cihazınız bu testi de geçerse VR oyunları en yüksek detaylarda oynayabileceğinizi gösteriyor.

VRMark’ı ister kendi web sitesinden, ister Steam’den indirebilir ve satın alabilirsiniz.

VRMark: http://www.futuremark.com/benchmarks/vrmark
Steam: http://store.steampowered.com/app/464170/

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica