Messenger’da oyun dönemi başlıyor!

messenger-instant-games-ozelligi-geliyor

Messenger, Facebook’tan bağımsız bir uygulama haline gelip sıradan bir uygulamanın ötesinde bir platform olma yolunda ilerliyor. Facebook’un planlarına göre, Messenger sadece sohbet platformu değil, aynı zamanda uygulamaları çalıştırabileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, ödeme gönderebileceğiniz ve bir çok yeni özellikleri kullanabileceğiniz bir platform olması.

Artık kullanıcılar Messenger üzerinden aralarında oyun oynayabilecek. Daha önce “gizli” satranç, basketbol ve futbol oyunlarına ev sahipliği yapan Messenger şimdi de kullanıcıların ilgi gösterdiği bu özelliğe ağırlık verme kararı aldı.

Instant Games (Anlık Oyunlar) olarak adlandırılan bu özellik farklı girişimcilerin desteği ile geliştirilecek. The Information’ın haberine göre Facebook bu konuda resmi duyuruyu önümüzdeki ay yapacak. Bu sayede Facebook Messenger üzerinden sohbet ettiğimiz insanlarla, başka bir uygulamaya gerek kalmadan oyun oynamak mümkün olacak. Böylece günlük hayatımızda gerçekleştirdiğimiz sohbetler daha keyifli bir hale bürünecek.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica