Amazon artık Türkçe ve Türkiye’ye ücretsiz kargo gönderiyor!

amazon-turkce

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden biri olan Amazon, artık Almanya üzerinden Türkçe dil seçeneği sunmaya başladı.

Amazon, amazon.de üzerinden artık Türkçe dil desteği sunmaya başladı.

Bunda elbette Amazon’un Türkiye ayağı için geçtiğimiz Ekim ayından itibaren çalışma hayatına başlayan Özge Özcan’ın etkisi büyük. Amazon’da Türkiye Pazarlama Yöneticisi olarak çalışmaya başlayan Özcan’ın şirkette çalışmaya başladıktan 1 ay sonra bu gelişmelerin yaşanmasın tesadüf olmadığını düşünüyoruz.

Amazon’un Türkçe olmasının dışında kargoyla ilgili güzel gelişmeler de var. Amazon.de’nin müdürü Ralf Kleber, 49 Euro (ortalama 178 TL civarında bir fiyata tekabül ediyor) ve üzerindeki alışverişlerde Türk müşterilerin kargo ücreti ödemeyeceğini açıkladı. Bu kadar olaydan sonra da artık kısa zaman içerisinde amazon.com.tr’nin amazon.de’ye yönlendirilmeden, direkt olarak bu adres üzerinden hizmet vereceğini düşünmek istiyoruz.

amazon.de’yi Türkçe kullanmak için, siteye giriş yaptığınızda hemen üst kısımda bulunan ‘dünya’ ikonuna tıklayıp ‘Türkçe – TR’ bağlantısına tıklamanız yeterli olacak.

amazon-de-turkce

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica