Thursday, February 25, 2021
internet, teknoloji, haber


iOS 10.2 beta yayınlandı! İşte yenilikler

Geliştiriciler için iOS 10.2 Beta 2’yi yayınlayan Apple, son güncellemesinin final çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Çeşitli yeniliklerin haricinde performans…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 9 Kasım 2016 Etiketler: , , , ,

apple-ios-10-2

Geliştiriciler için iOS 10.2 Beta 2’yi yayınlayan Apple, son güncellemesinin final çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Çeşitli yeniliklerin haricinde performans iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini de içeren güncellemede güvenlikle ilgili çok önemli bir iyileştirme dikkat çekiyor.

iOS 10.2’nin beta versiyonunu kullanan geliştiricilerin aktardığı bilgiye göre, yeni iOS sürümü ile iTunes yedekleri 1.000 kat daha güvenli hale gelecek. Bu güncelleme sayesinde iTunes yedeklerini hacklemenin oldukça zorlaştırdığı söylenebilir. iOS 4’ten beri iTunes yedekleme güvenliği ile ilgili herhangi bir geliştirmeye imza atmayan Apple, iOS 10.1’de bu konu ile ilgili bir çalışma gerçekleştirmişti.

iOS 10.2 betayı test etmek isteyen kullanıcılar Apple Beta Test Programı’na kayıt olmak zorundalar. Kayıt olduktan sonra cihazlarına beta profili yükleyip ayarlar >genel > yazılım güncelleme adımından iOS 10.2 beta 2’yi yükleyebilirler. Cihazınızda zaten beta profili yüklü ise ayarlar >genel > yazılım güncelleme adımından yükleme yapabilirsiniz.

Ayrıca 27 Ekim’deki MacBook Pro etkinliğinde duyurulan TV uygulaması iOS’a geldi. Bu yeni uygulamanın bölgelere göre kullanılabilirliğinin şimdilik değişkenlik gösterebileceğini de aktaralım. SOS yani Acil Destek/Acil Durum özelliği kullanıma sunulmuş durumda. Avustralya, Belçika, Brezilya, Kanada, Çin, Fransa, Hong Kong, Hindistan, İtalya, Japonya, Rusya, İspanya, İngiltere ve ABD’de şu anda bu özellik kullanılabiliyor. Bu özellik sayesinde acil durumlarda iPhone’unuz size kolaylık sağlıyor.

Müzik uygulaması için bazı geliştirmeler söz konusu. Karışık ve Tekrarla düğmeleri belirgin bir şekilde ekleme yapılmış. Birkaç küçük arayüz geliştirmeleri de iOS 10.2 beta 2 ile kullanılabilir.

Bu arada internette dolaşan bilgilere göre bazı cihazlarda aşırı şarj tüketimi gözleniyormuş.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica