Wednesday, October 14, 2020
internet, teknoloji, haber


Messenger’a “reklam mesajları” özelliği geliyor!

Facebook, reklam ağını yaygınlaştırmaya devam ederken can sıkıcı bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Son olarak Instagram reklamlarıyla kullanıcıların eleştirilerinin hedefi…

By Hakan Demirel , in Sosyal Medya , at 9 Kasım 2016 Etiketler: , ,

Facebook CEO Mark Zuckerberg on stage at the F8 2015 developer conference talking about the Messenger Platform.
Facebook CEO Mark Zuckerberg on stage at the F8 2015 developer conference talking about the Messenger Platform.

Facebook, reklam ağını yaygınlaştırmaya devam ederken can sıkıcı bir özellik ile karşımıza çıkıyor. Son olarak Instagram reklamlarıyla kullanıcıların eleştirilerinin hedefi olan Facebook, yine çok eleştirilecek bir reklam yöntemi kullanmayı amaçlıyor.

Messenger’ın ile ilgili yapılan açıklamaya göre, uygulamaya reklam mesajları geliyor. Böylece artık tıpkı reklam SMS’leri gibi reklam mesajlarına maruz kalabiliriz.

Facebook, firmaların gereksiz yere rahatsız edici mesaj atmaması için de bir çözüm düşünmüş. Buna göre sadece kullanıcının ilgilendiği alanlarda mesajlar gönderebilecek ve rahatsız edici hale gelen şirketler kullanıcı tarafından engellenebilecek. Reklam verenler için açılan bu yeni reklam seçeneğinin yaygınlaşması zaman alacağı için yakın zamanda bu mesajlara denk gelmemiz zor. Fakat uzun vadede bu mesajların hayatımızın bir parçası olacağını kabullenmek gerekiyor.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica