Street View Player ile Google Haritalar’da müthiş bir gezintiye hazır olun!

google-street-view-player

Google Haritalar’ın en çok ilgi gören özelliklerden Sokak Görünümü aslında özellikle bir adres ya da kavşağın genel bir görünümünü kontrol etmek istediğinizde oldukça işlevsel bir araç. Fakat ekrandaki oklar üzerinde sola ve sağla tıklayarak bütün bir bölgeyi dolaşmak istediğinizde bu biraz sıkıcı oluyor.

Brian Folts isimli bir yazılım geliştirici bu durum için oldukça işlevsel bir araç geliştirmiş, adı Street View Player.

Kullanımı oldukça kolay olan araçta yapmanız gereken tek şey başlangıç noktanızı ve gideceğiniz konumları belirlemek, ardından Street View Player sizin için bu noktaları birleştirerek animasyon videosunu haline getiriyor, hem de sayfalarını çevirebileceğiniz bir kitap biçiminde. Hatta daha hızlı ya da daha yavaş gidecek biçimde bu videonun saniye başına görüntülenen kare sayısını da belirleyebilirsiniz. Ayrıca araba, bisiklet, yürüyüş ve toplu taşıma olmak üzere farklı rota seçenekleri de mevcut.

Google Cardboard desteği de olan bu harika Google Maps aracını aşağıdaki adresten test edebilirsiniz.

http://www.brianfolts.com/driver/

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica