Friday, October 16, 2020
internet, teknoloji, haber


Vine kurtarılabilir mi?

Vine’ın sonunun geldiğini açıklayan Twitter, kullanıcılara eski içeriklere ulaşmak için biraz zaman tanımıştı. Giphy ise Vine’ların kendi sitesine aktarılmasını mümkün…

By Hakan Demirel , in Sosyal Medya , at 9 Kasım 2016 Etiketler:

vine-kurtarilabilirmi

Vine’ın sonunun geldiğini açıklayan Twitter, kullanıcılara eski içeriklere ulaşmak için biraz zaman tanımıştı. Giphy ise Vine’ların kendi sitesine aktarılmasını mümkün hale getirmiş ve böylece videoların tarihe karışmasını önlemek için hemen bir adım atmıştı. Yeni gelen bilgilere göre ise Twitter’ın Vine’ı kapatmak yerine satmayı düşünebileceği yönünde.

İddialara göre Twitter, Vine’ı satma fikrine sıcak bakıyor. Vine her ne kadar büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olmasa da Twitter’ın ellerinde yüksek bir marka algısı oluşturmuş durumda. Ayrıca şu anda YouTube ve Instagram gibi farklı platformlarda boy gösteren fenomen isimlerin Vine’dan çıktığını da unutmamak gerek.

Vine’ı satın almayı düşünen birkaç firmanın olduğu konuşuluyor ancak bu isimlerin sadece bir tanesinin ismi açıklığa kavuştu; o da LINE. Japonya merkezli ünlü mesajlaşma uygulaması LINE, söylenenlere göre Vine’ı satın almak isteyenlerden biri. Vine’ın yeni sahibi hangi şirket olacak ve platform yeniden aramıza dönecek mi, bunu zaman gösterecek.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica