Facebook iş ilanları yayınalamaya başlayacak!

facebook-is-ilanlari

Anlaşılan o ki Facebook sadece sosyal medya değil internet ile ilgili her konusunda ısrar ediyor. Şimdi de Linkedin’e göz diken Facebook, iş ilanı yayınlama özelliğini aktif etmek için yaptığı çalışmalarını tamamlamak üzere.

Facebook, gözüne kestirdiği şirketleri ya satın alıyor ya da bu şirketleri popüler yapan özellikleri kendi bünyesindeki uygulamalara entegre ediyor. Instagram ve Snapchat arasında yaşanan gelişmeleri az çok biliyorsunuz, şimdi ise aynı durum LinkedIn başına gelecek gibi. Facebook, şirket sayfalarına İşler sekmesi ekleyerek iş ilanlarını yayınlamaya başlayacak. Facebook profilleriyle ilanlara başvurabilecek olan kullanıcıların başvuru mesajları yine Facebook üzerinden şirketlere aktarılacak.

Facebook’un 2 milyarın üzerinde, Linkedin’in ise 500 milyona yakın kullanıcı kitlesinin olduğunu düşünecek olursak Linkedin’e oranla iş ilanı anlamında Facebook’un çok daha fazla sayıda kişiye ulaşacağını öngörebiliriz.

Henüz test aşamasında bir diğer özelliği ise Profil Etiketleri. Hatta bunun Linkedin’deki ‘profil onaylama’ özelliğinin neredeyse tıpatıp aynısı diyebiliriz.

Bu servis paralı mı olacak, eğer paralı olacaksa da nasıl bir ücretlendirmeyle hizmete geçecek net bir bilgi yok. Fakat Linkedin’in sahibi olan Microsoft’un bu duruma acil bir önlem alması gerek , aksi durumda Facebook nereye elini atsa ‘diğer’ tarafları kurutur olmaya başladı.

facebook-is-ilanlari-yayinlamaya-baslayacak

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica