Tuesday, November 24, 2020
internet, teknoloji, haber


Android 7.1 yayınlandı. Yeni sürümde neler var?

Android 6.1 Marshmallow’dan sonra 22 Ağustos 2016 tarihinde yayımlanan yeni Android 7.0, Nougat, 7.1 güncellemesi çıktı. Yenilikleri Google, bunları yeni…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 11 Kasım 2016 Etiketler: , , ,

android-7-1-cikti

Android 6.1 Marshmallow’dan sonra 22 Ağustos 2016 tarihinde yayımlanan yeni Android 7.0, Nougat, 7.1 güncellemesi çıktı. Yenilikleri Google, bunları yeni telefonu Pixel’de göstererek tanıttı.

Yeni güncellemeyle birlikte herhangi bir uygulamanın simgesine basılı tuttuğunuzda, karşınıza seçebileceğiniz diğer uygulamaların bulunduğu menü çıkıyor. Ayrıca Apple’ın “Force Touch”una benzer bir şekilde Mesaj uygulamasının simgesine basılı tuttuğunuzda “Favorilerinize” eklediğiniz kişilerin mesaj sekmeleri açılıyor. Twitter’ında uygulama amblemine basılı tuttuğunuzda ise sevdiğiniz kişilere direkt mesaj atabiliyorsunuz.

marshmallow-guncellemesi-1 marshmallow-guncellemesi-2

Sosyal medya uygulamalarını da unutmayan Android, yeni klavyesine resim koyabilme özelliği de getirmiş. Android’in bu yeni 7.1 güncellemesiyle birlikte “VR”, yani sanal gerçeklik gözlükleri ile oynayabileceğiniz oyunların performans olarak daha iyi olacağınıda söyleyelim.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica