Adobe’dan tasarımcılar için geliştirilmiş yeni uygulama: Project Felix

adobe-project-felix

Adobe MAX 2016’da tanıtımı yapılan Adobe’nin yeni uygulaması Proje Felix, ileri düzey 3D tasarım bilgisi olmayan grafik tasarımcılara yardımcı olmak için 2017 yılının All-İn-One Uygulaması olarak görücüye çıkarıldı.

Felix, grafik tasarımcılar için ürün çekim kompozisyonları ve sahne görselleştirmeye yönelik tasarımcıların, projelerine 2D ve 3D nesneleri birleştirerek, yüksek kaliteli gerçekçi görüntüler oluşturmasına imkan sağlıyor.

Felix’in en güzel yanlarından biri ise, kullanıcıların uygulama içerisinde Adobe Stock üzerinden 3 Boyutlu modeller, malzemeler ve ışık değerleri indirebilmesi ve bunları dilediği kamera açıları ile kendi isteğine göre özelleştirebilmesi. Bu aydınlatma açıları ve mükemmel hizalanmış perspektifi sağlamak için Felix’te gelişmiş bir algoritma mevcut.

V-ray render motoru, gerçek zamanlı çalışırken kullanıcıların çalışmalarını dışarı aktarmalarından önce ön izlemesini görüntüleyebilmesine ve düzenleyebilmesine imkan sağlıyor.

Felix çok yakında beta olarak yayınlanacak.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica