Friday, February 26, 2021
internet, teknoloji, haber


Linkedin, Rusya’da erişime engellendi!

Microsoft tarafından satın alınan Linkedin, son zamanlarda kendini geliştirmek için yapmış olduğu atılımlarla gündeme geliyor. Geçtiğimiz ay platformun iş arayanlar için…

By Hakan Demirel , in Sosyal Medya , at 12 Kasım 2016 Etiketler: , ,

rusya-linkedini-yasakladi

Microsoft tarafından satın alınan Linkedin, son zamanlarda kendini geliştirmek için yapmış olduğu atılımlarla gündeme geliyor. Geçtiğimiz ay platformun iş arayanlar için yeni kolaylıklar sağlayacağını belirten Linkedin bu kez talihsiz bir olayla gündeme geldi.

New York Times’ın haberine göre Rusya, Linkedin’e erişimi engelledi. Moskova‘daki yerel bir mahkemede alınan karara göre Linkedin’in sistemi ülkenin gizlilik kurallarına aykırılık teşkil ediyor. Bu nedenle Rusya’dan erişimin engellenmesine karar verildi.

Kararın dayanağı olarak ise geçtiğimiz yıl yürürlüğe giren yeni bir yasa gösteriliyor. Bu kanuna göre Rus vatandaşlarına dair depolanan tüm bilgilerin Rusya’daki bir serverda saklanmalı. Rusya bu kanunla vatandaşlarının kişisel bilgilerini korumayı amaçlıyor.

500 milyona yakın kullanıcısı olan Linkedin’in bu kadara itiraz etme hakkı bulunuyor.Bakalım Rusya tekrar erişime izin verecek mi?

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica