Messenger’a “Sohbet Odaları” özelliği geliyor

facebook-messenger-sohbet-odalari-test-asamasinda

Facebook, Messenger uygulamasını geliştirmeye tüm hızıyla devam ediyor. Şu anda pek çok özelliği Messenger’a getirmiş olan Facebook, şimdi de sohbet odaları özelliğini devreye sokmaya hazırlanıyor.

Aslında bakılırsa bu özellik ile Facebook yine gözüne Twitter’ı kestirmiş gibi görünüyor. Çünkü sohbet odaları belirli bir konu hakkında sizinle aynı zevkleri ve aynı ilgi alanını paylaşanları bir araya getirmeyi hedefliyor. Yani  özet olarak Twitter’ın ‘Trending Topics’ olayı bir nevi Messenger’da olacak diyebiliriz.

Örnek verecek olursak, vizyona giren bir film hakkındaki konuda tanımadığınız kişiler ile girdiğiniz sohbet odasında film hakkında görüşlerinizi ve yorumlarınızı paylaşabileceksiniz.

Tabi bu sohbet odaları kullanıcı güvenliği açısından ‘özel’ şekilde de kullanılabilecek. Bu durumda da bir sohbet odasına katılabilmek için yönetici onayı almanız gerekebilir (Facebook Grupları gibi).

facebook-messenger-sohbet-odalari

Henüz test aşamasında olan bu özellik hakkında pek fazla detay verilmemiş fakat bir süredir Avustralya ve Kanada’da bazı kullanıcılar arasında denenmekteydi.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica