Samsung kıvrılabilir televizyon patenti aldı

samsung-katlanabilir-televizyon

Samsung’un 2017’de katlanabilir akıllı telefon modeli duyuracağı ile ilgili iddialar uzun zamandır internette dolaşıyor. Yeni atılan iddiaya göre Samsung katlanabilir televizyon da üretecek. Katlanabilir telefonla ilgili aldığı patentler daha önce gündeme gelen Samsung, şimdi de katlanabilir televizyonun patentini aldı.

Alınan patentte ekran tıpkı bir kağıt gibi kıvrılabiliyor ve istendiği zaman açılarak televizyon olarak kullanılabiliyor. Samsung’un patentini aldığı teknolojinin televizyon haricinde monitörler, oyun monitörleri ve diğer multimedya cihazlarında kullanılabileceği ifade ediliyor. LCD, LED ve OLED ekranların katlanabilir olarak kullanılabildiği belirtilen teknoloji patent aşamasında ve ne zaman gerçeğe dönüşür yada daha önemlisi gerçeğe dönüşür mü bilinmiyor.

samsung-katlanabilir-televizyon-patenti

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica