Apple akıllı gözlük için çalışmalara başladı

apple-akilli-gozluk-uretebilir

Giyilebilir teknoloji ürünleri dünyasına Apple Watch ile giriş yapan Apple, bu alanda ilerlemeye kararlı gibi görünüyor.

Bloomberg’in haberine göre bir akıllı gözlük projesi üzerinde çalışan Apple, henüz keşif aşamasında olan projesi ile ilgili sızan bilgiler arasında cihazın iPhone’a kablosuz bir şekilde bağlanacağı, görüntü ve telefon ekranındaki diğer bilgileri doğrudan gözünüzün önüne getireceği var. Cihazın Artırılmış Gerçeklik (AR) teknolojisini kullanabileceği de belirtiliyor.

Tim Cook’un artırılmış gerçeklikle ilgili övgü dolu sözlerini göz önüne alırsak bu gözlüğün VR gözlüğünden ziyade AR gözlüğü olma ihtimali daha yüksek görünüyor. Gözün yakınında kullanılabilecek küçük ekranların siparişini veren Apple’ın bu ekranlar üzerinde çalışma sürdürdüğü belirtilse de gözlüğün henüz araştırma aşamasında olduğu ve geliştirmeye geçilmediği ileri sürülüyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica