WhatsApp, videolu görüşme özelliği kullanıma sundu!

whatsapp-video-konusma

WhatsApp, uzun süredir test ettiği videolu görüşme özelliğini sonunda kullanıma sunuldu!

Mesajlaşma teknolojileri alanında FaceTime’ın gerisinde kalmak istemeyen WhatsApp, sonunda videolu görüşme işlevini sundu. Videolu görüşme işlevi bir süredir beta sürümü üzerinden testleri yapılıyordu.

Android, iOS ve Windows Phone uygulamaları için yayınlanan videolu görüşme işlevini kullanmak için sohbet penceresinin sağ üst tarafında bulunan telefon simgesine dokunmanız yeterli olacak. Bunu yaptığınızda sesli ve görüntülü görüşme seçenekleri arasından tercihleri karşınıza çıkacak. Ailenizi veya arkadaşlarınızı görüntülü olarak aramak için “Videolu arama” seçeneğine dokunmanız gerekiyor.

Görüşme sırasında ön ve arka kamera arasında geçiş yapabiliyor, sesi kapatabiliyor ve kırmızı düğmeye basarak çağrıyı sonlandırabiliyorsunuz. WhatsApp’a göre kullanıcıların en çok istediği işlevlerden biri olan videolu görüşme sayesinde popüler uygulama, artık Skype, Apple FaceTime, Viber, Line ve Google Duo gibi uygulamalara ciddi bir rakip olabilecek konuma geldi.

 

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica