Google, Play Music’e getirdiği yeni özellikleriyle online müzik konusunda iddialı olmak istiyor!

google-play-music-yenileniyor

Google Play Music piyasadaki gelişmelere ayak uydurarak uygulamasına yakın zamanda ilgi uyandıracak bir çok yeni özellik getirmeyi planlıyor.

Çevrimiçi müzik hizmeti denildiğinde aklımıza ilk olarak  Spotify, Apple Music veya Amazon gibi mecralar geliyor. Ancak Google Play Music hem mobil cihazlarda hem de masaüstü bilgisayarlarda müzik hizmeti veren uygulamalar arasında yer alıyor. Çevrimiçi müzik pazarında gerilere düşen Google, bu durumu fark ederek Play Music’e yeni özellikler getirmeye hazırlanıyor.

Google Play Music’in arayüzü yenilenecek! Daha canlı ve temiz bir tasarımla sunulacak Google Play Music’in yenilikleri arayüz değişimiyle kısıtlı olmayacak.

Yapay zeka algoritmasıyla Google Play Music nerede olduğunuza, hava durumuna ve önceden dinlenen müziklere göre dinleme listeleri oluşturacak. Böylece anın ruh haline uygun seçeneklere ulaşmak daha kolay hale gelecek. Ayrıca yakın zamanda dinlediğimiz müzikler internetin çekmediği ortamlarda çevrimdışı tekrar dinlenebilecek.

Bahsettiğimiz tüm bu yenilikler bu hafta içinde Google Play Music’in hizmet verdiği 62 ülkede birden erişilebilir olacak.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica