iPhone’un kamerasına “artırılmış gerçeklik” özelliği geliyor!

apple-iphone-kameralarina-ar-teknolojisi-getiriyor

Tim Cook’un Pokemon GO’ya ve dolaylı olarak AR teknolojilerine övgüler düzmesinin ve HoloLens’e rakip bir cihaz ürün geliştirdikleri açıklamasından sonra Apple’ın artırılmış gerçeklik alanına ilgi duyduğunu hepimiz biliyoruz.  Şimdiyse Apple’ın AR gerçekliği herkesin ulaşabileceği bir alana, telefonlarımıza getirmeye hazırlanıyor.

Bussines Insider’ın haberine göre Apple, iPhone’un kamera uygulamasına bazı artırılmış gerçeklik özellikleri adapte etmek için çalışmalar yaptığını söyleniyor.

Apple’ın bu teknolojiyle fotoğrafin analiz edilerek daha iyi fotoğraf çekilebilmesi için kullanıcıya bilgiler aktarılabileceği, konum vb. bilgilerin ekranda gösterilebileceği ve fotoğrafa bazı objelerin eklenebileceği düşünülüyor. Tabii bunlar sadece aklımıza gelenler ve Apple’ın daha yaratıcı fikirlerle karşımıza çıkması daha olası.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica