Friday, September 25, 2020
internet, teknoloji, haber


iPhone’un kamerasına “artırılmış gerçeklik” özelliği geliyor!

Tim Cook’un Pokemon GO’ya ve dolaylı olarak AR teknolojilerine övgüler düzmesinin ve HoloLens’e rakip bir cihaz ürün geliştirdikleri açıklamasından sonra Apple’ın artırılmış…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 17 Kasım 2016 Etiketler: ,

apple-iphone-kameralarina-ar-teknolojisi-getiriyor

Tim Cook’un Pokemon GO’ya ve dolaylı olarak AR teknolojilerine övgüler düzmesinin ve HoloLens’e rakip bir cihaz ürün geliştirdikleri açıklamasından sonra Apple’ın artırılmış gerçeklik alanına ilgi duyduğunu hepimiz biliyoruz.  Şimdiyse Apple’ın AR gerçekliği herkesin ulaşabileceği bir alana, telefonlarımıza getirmeye hazırlanıyor.

Bussines Insider’ın haberine göre Apple, iPhone’un kamera uygulamasına bazı artırılmış gerçeklik özellikleri adapte etmek için çalışmalar yaptığını söyleniyor.

Apple’ın bu teknolojiyle fotoğrafin analiz edilerek daha iyi fotoğraf çekilebilmesi için kullanıcıya bilgiler aktarılabileceği, konum vb. bilgilerin ekranda gösterilebileceği ve fotoğrafa bazı objelerin eklenebileceği düşünülüyor. Tabii bunlar sadece aklımıza gelenler ve Apple’ın daha yaratıcı fikirlerle karşımıza çıkması daha olası.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica