Metallica’dan Lemmy Kilmister anısına klip

metallica-murder-one

Dünyaca ünlü heavy metal grubu Metallica, geçen yıl hayatını kaybeden rock’n roll efsanesi Lemmy Kilmister anısına bir şarkı yapı ve geçtiğimiz günlerde Lemmy Kilmister’ın görüntülerinden oluşan bir klip yayınladı.

Metallica, yeni albümde yer alan ‘Murder One’ şarkısında Kilmister’ı anıyor. Şarkıda, Lemmy’nin şarkılarına atıflı sözlere de yer verilmiş.

Metallica’nın solisti James Hetfield, Kilmister’ın grubu Motörhead’in kendileri üzerinde büyük etkisi olduğunu söyledi, ayrıca “Lemmy’nin, bir baba figürü gibi önemli bir yeri vardı. Bize çok yardım etmişti. Korkusuzdu. Karakterliydi. Özgündü. Ona çok saygı duyuyoruz. O son nefesine kadar elinden geleni yaptı. Kim olduğunuz önemli değil, böyle biri size nasıl ilham vermez?” sözlerine ekledi.

metallica-murder-one-lemmy-kilmister

Baterist Lars Ulrich‘de 1981 yazında Motörhead’i turne boyunca takip ettiğini söyledi: “Bu grup, benim olmak istediğim gruptu. Güney Kaliforniya’ya döndüğümde James’i çağırdım ve ona ‘Dinle, biz de bunu deneyebiliriz’ dedim. Motörhead bir katalizördür.”

Biz klibi ve şarkıyı çok sevdik.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica