Friday, September 25, 2020
internet, teknoloji, haber


Mozilla’nın gizlilik odaklı yeni tarayıcıcısı: Firefox Focus

Mozilla, gizliliğe öncelik verilmiş yeni mobil tarayıcısını iOS için kullanıma sundu. Tarayıcının ilginç olan yanı, varsayılan olarak Mozilla’ya kullanıcı verisi gönderiyor…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 18 Kasım 2016 Etiketler: , ,

mozilla-firefox-focus

Mozilla, gizliliğe öncelik verilmiş yeni mobil tarayıcısını iOS için kullanıma sundu. Tarayıcının ilginç olan yanı, varsayılan olarak Mozilla’ya kullanıcı verisi gönderiyor olması.

Analytics izleyicilerini ve sosyal ağ izleyicilerini varsayılan olarak kapalı tutan Firefox Focus, ilginç biçimde Mozila’ya “anonim bilgler gönder” seçeneğini açık şekilde getiriyor. Mozilla, hangi bilgileri topladığını kullanıcılara açıklamış durumda.

Açıklamaya göre “izlemeye dayalı olması nedeniyle çalışmayan bir siteye rastlarsanız ve bu tür izlenmeye aldırış etmiyorsanız, Firefox Focus ile şu anki siteyi Firefox veya Safari’de kolayca açabilirsiniz”. Mozilla’ya göre Firefox Focus, iOS’ta Safari için “içerik engelleyici” olarak çalışmayı sürdürüyor ve bu sayede hem Safari’de, hem de Firefox Focus’ta izlenme koruma işlevlerinden aynı anda faydalanabiliyorsunuz.

 

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica