Visual Studio 2017 yeniliklerle karşınızda

microsoft-visual-studio-2017

Microsoft, dün yaptığı Connect() geliştirici etkinliğinde Visual Studio’nun bir sonraki sürümü Visual Studio 2017’yi duyurdu. Yazılımın Release Candidate sürümü, şu an VisualStudio.com‘dan indirilebiliyor.

Microsoft’un bütünleşik geliştirme ortamının (IDE) yeni sürümü, Visual Studio “15” adıyla ortaya çıktı. Yeni bir yükleyici ile gelecek olan Visual Studio’nun en küçük yükleme seçeneği, diskinizde 750MB‘tan daha az yer kaplıyor ve bu özelliğiyle bir ilke imza atıyor. Tüm özelliklerini yüklemek isterseni 60GB‘ı geçen bir alana ihtiyacınız olacak.

Microsoft’un yazılım geliştirme ortamının son sürümü, mobil çapraz plaform geliştirmeye odaklanıyor ve bir iOS simülatörü ile birlikte geliyor.

Visual Studio 2017, geliştiricilerin işini kolaylaştıran IntelliSense üzerinde de bazı geliştirmeler yapılmış. Bu geliştirmeler arasında akıllı ön-seçim, filtreleme ve XAML desteği var. Akıllı ön-seçim (Smart Preselection), kod üzerinde bulunduğunuz konumda gerekli olan “hedef türünü” belirliyor ve IntelliSense tamamlama listesinde bu türe uygun öğeleri seçili hale getiriyor.

Visual Studio 2015’te ilk defa sunulmaya başlanan Code Analysis işlevlerinde de yenilikler yapılmış. Bir başka yenilik ise “Tıklamak için çalıştır” adlı yeni hata ayıklama işlevi.

Tüm bu işlevlerle ilgil detaylara Microsoft’un blog gönderisinden ulaşabilir veya VisualStudio.com adresinden yazılımı indirerek yenilikleri kendiniz deneyebilirsiniz.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica