Friday, January 15, 2021
internet, teknoloji, haber


Apple, iPhone’ların üretimini ABD’ye taşımak istiyor!

ABD‘nin yeni başkanı Donald Trump‘ın seçim propagandası sırasında yerli üretimini destekleyeceği sözlerinin ardından Apple, özellikle bu konuda hem ABD’nin üretim…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 20 Kasım 2016 Etiketler: ,

apple-fabrikasini-abdye-tasimayi-planliyor

ABD‘nin yeni başkanı Donald Trump‘ın seçim propagandası sırasında yerli üretimini destekleyeceği sözlerinin ardından Apple, özellikle bu konuda hem ABD’nin üretim için maliyetli olduğu hem de Uzak Doğu ülkelerinin üretim bandında daha ileri düzey teknolojilere sahip olduğu iPhone‘ların Foxconn gibi popüler fabrikalarda üretimini ABD’ye taşımayı düşünüyor.

Apple, Trump’ın bu sözlerinden etkilenmiş olacak ya da Trump’ın bu hedefinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini merak etmiş olacak ki cihazlarının üretimini ABD’ye taşıma konusunda çeşitli araştırmalar yapmaya başlamış. Apple, ABD’de üretim yapılmasının daha kaliteli ürünler ortaya koymasını sağlayacakken aradaki maliyet farkını da gözardı edemiyor. Öte yandan Apple’ın üretim bandında deneyim sahibi olmaması, minik bir hatada tüm marka imajını zedeleyeceği için Apple risk alıp almama konusunda oldukça kararsız.

Ayrıca Çinli üreticiler Apple ve Samsung gibi popüler teknoloji markalarına karşı pazar payı anlamında büyük bir tehdit haline gelmişken, Apple’ın Uzak Doğu‘dan elini tamamen çekmesi Apple’a daha pahalıya mal olabilir.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica