DJI, mükemmel özelliklere sahip yeni drone modelini tanıttı!

dji-inspire2-drone

Ünlü drone üreticisi DJI, yeni drone modeli “Inspire 2”nin tanıtımını yaptı.

Inspire 2, DJI’nin bugüne kadar ürettiği en iyi drone olarak tanıtıldı ve sektördeki drone’ların en iyisi olmaya da aday.

Inspire 2’yi bu kadar iddialı kılan ise, drone’un sahip olduğu çift kamera. Drone’da yer alan ana kamera, 3 farklı yöne doğru hareket edebiliyor ve profesyonel film yapımcılarının bile kullanabileceği 5.2 K çözürlükte video çekimi yapabiliyor. Diğer kamera ise bu kaliteli drone’un sürüşünü kolaylaştıran, 2 farklı yöne hareket edebilen yol kamerası.

DJI, Inspire 2’de yeni geliştirdiği görsel işleme teknolojisi olan CineCore 2.0’ı kullanmış. Video kalitesini kayda değer bir şekilde artıran bu teknoloji, 4.2Gbps videolar çekebilen, Zenmuse X4S ve X5S kamera modellerine sahip olan ve CinemaDNG, Apple ProRes gibi formatları destekleyen Inspire 2’nin video çekim performansını neredeyse kusursuz kılıyor.

Ayrıca saatte 108 kilometre hıza ulaşabilen Inspire 2, video yerine fotoğrafı tercih eden kişiler için 30 megapiksellik fotoğraflar da çekebiliyor.

Inspire 2, 3000 dolarlık fiyat etiketine sahip.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica