Yeni çıkacak olan iPhone’un çerçevesiz ekranı olmayabilir!

apple-iphone7s-konsept

Sharp ve Xiaomi gibi üreticiler hayallerimizdeki çerçevesiz telefonları bu yıl üreterek kullanıcılara sundular. Doğal olarak kullanıcılarda Apple’dan da böyle bir ürün geleceği beklentileri oluştu. Ardından Apple’ın uzun süredir devrimsel bir yenilik yapmadığını söyleyen analistler, iPhone 8‘in çerçevesiz ekranla geleceğini savunmuştu. Önümüzdeki yıl iPhone’un 10. yılı olması da bu iddiaları daha çok kuvvetlendiriyordu.

Apple, önümüzdeki yıl iPhone 7 modelinin Pro modelini iPhone 7S ile birlikte tanıtacak ve iPhone 7S toplam 3 modelden oluşacak ancak bu cihazların ekran boyutu 4.7 inç ve 5.5 inç olarak korunacak.

Gelen bilgilere göre iPhone 7S ve iPhone 7S Plus modelleri TFT-LCD ekranla, iPhone 7S Pro ise OLED ekranla gelecek. Şimdilik bunun dışında nasıl bir farklılık olacağı ise bilinmiyor. Bilgi kesin değil fakat genelde bu ön görüler doğru çıkıyor diyebiliriz.

Tahminlere göre Apple sırayı bozmayarak önümüzdeki yıl iPhone 7S’i duyuracak ve diğer yıl tanıtacağı iPhone 8’de beklenen yenilikleri gerçekleştirecek. Yani Apple şimdiden iPhone 8 modeli için çalışmaya başlamış ve çerçevesiz ekranı test ediyor da olabilir.

 

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica