Friday, January 15, 2021
internet, teknoloji, haber


Google, eski Android sürümlerini emekliye ayırıyor

Her yazılım şirketinde olduğu gibi Google‘da eski Android sürümlerine olan desteğini çekmeye başlıyor. Yeni sürümlerin yaygınlaşması ve daha çok kullanıcıya…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 24 Kasım 2016 Etiketler: ,

google-eski-androidlerden-destegini-cekiyor

Her yazılım şirketinde olduğu gibi Google‘da eski Android sürümlerine olan desteğini çekmeye başlıyor. Yeni sürümlerin yaygınlaşması ve daha çok kullanıcıya ulaşması için eski sürümlerden desteğini çekmeye hazırlanan Google, yeni versiyonlara odaklanmak istiyor.

Google’dan yapılan açıklamaya göre, 2017’nin başlarında Android 2.3 Gingerbread ve Android 3.0 Honeycomb desteği son bulacak.

Gingerbread, bugüne kadar Android’in en başarılı sürümlerinden biri olarak görülüyordu. Hatta Android 4.0’a gelindiğinde bile giriş seviyesinde Gingerbread’li cihazlar piyasadaki yerini koruyordu. Honeycomb’un ise popülerliği fazla sürmedi hatta kısa bir süre içerisinde popülerliğini Android 4.0 Ice Cream Sandwich‘e kaptırdı.

Desteğin kesilmesinin ardından geliştiriciler isterlerse yine bu sürümler için uygulamalar geliştirebilecek ancak geliştiriciler için resmi API desteği sunulmayacak.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica