Apple, kablosuz ağ yönlendiricileri üretmekten çekiliyor

apple-wifi-urunleri

Steve Jobs‘ın ardından bir türlü yenilikçi beklentileri karşılayamadığı için eleştirilerin odağı olan Apple, Bloomberg‘in haberine göre kablosuz ağ yönlendiricileri (wifi router) geliştirme işinden çekiliyor. İlk kez 1999’da kablosuz ağ yönlendiricisi geliştirmeye başlayan Apple, AirPort Express, AirPort Extreme, AirPort Time Capsule cihazlarının üretimini durduracak ve bir bakıma ağırlıklardan kurtulacak. Diğer bilgilere göre bu bölümde çalışan ekip dağıtılarak başka projelere dahil edilmiş bile.

Bu ürünlerin Appel’e ne kadar kar sağladığını bir yana bırakalım, Apple’ı çok fazla öne çıkaran bir ürün kategorisi olmadığıda bir gerçek. Diğer yandan Google bu alanda Google Wifi ile atak yapıyor ama Apple’ın bu geri çekilmeyi farklı teknolojilerle doldurmak isteyeceğini de düşünebiliriz.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica