Apple ve LG, yeni iPhone için 3D çift kamera hazırlığı yapıyor!

apple-lg-iphone-3d-kamera

iPhone 8 ile ilgili resmi olmayan haberler gelmeye devam ediyor. The Korea Economic Daily sitesinde yayınlanan bir habere göre Apple, yeni çift kamera modülü için LG ile iş birliğine giriyor.

Yeni çıkan iPhone 7 Plus‘ın kamerasında da LG ile çalışan Apple, yeni iPhone modelinde de 3D çekim yapmayı sağlayan yeni bir kamera üzerinde çalışımaya başladıkları iddia ediliyor.

Yeni gelecek modelde yer alacağı söylenen çift kamerada 3D uygulamaların nasıl kullanılacağı hakkında net bir bilgi yok. 3D obje ve hareket tanıma patentlerine sahip olan Apple’ın bu teknolojileri kamera uygulamasına entegre etme şansı yüksek. Şirketin arka planı bulanıklaştırmayı imkan tanıyan portre modunu da yeni kamera sayesinde daha da geliştireceği iddialar arasında. Üç farklı ekran boyutu seçeneğiyle geleceği konuşulan iPhone 8’in önümüzdeki yılın eylül ayında tanıtılması bekleniyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica