Google, Arama ve Haritalar’da anlık olarak mekan yoğunluklarını göstermeye başladı

google-arama-harita-yenilikleri

Google, Arama sonuçları ve Haritalar’a geçtiğimiz yıl Popular Times özelliğini entegre etmişti. Fiziksel mekanların yoğunluklarını haftalık olarak gösteren özellik ile artık, bir mekanla ilgili gerçek zamanlı trafik bilgisini getiriyor.

Google Arama ya da Haritalar’da bir mekanı aradığınızda mekanın haftanın günlerine göre yoğunluğunu gösteren Google, özelliği mekanla ilgili saatlik ve anlık trafik bilgilerini kapsayacak şekilde güncelledi. Arama yaptığınız anda bir mekanla ilgili size ortalama yoğunluğuna göre sakin ya da kalabalık olduğu bilgisini veren özellik, canlı sonuçlarla birlikte kullanıcıların mekanda ortalama ne kadar zaman geçirdiğini de gösteriyor.

google-popular-times

Google Arama sonuçlarıyla ilgil bir diğer geliştirme ise sonuçları görüntülemekte kullandığı Rich Cards formatını restoranlar ve online kursları kapsayacak şekilde yeniden düzenledi. Google, TripAdvisor, Thrillist, Time Out, Eater’e air restoran içeriklerini ve Coursera, LinkedIn Learning, EdX, Harvard, Udacity, FutureLearn, Edureka, Open University, Udemy, Canvas Network ve NPTEL gibi popüler kurs içeriklerini Arama sonuçlarında carousel ve üçlü dikey paketler halinde sıralıyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica