Instagram’a Periscope ve Snapchat özellikleri geldi

instagram-canli-yayin-snapchat-ozelligi

Resmi blogu üzerinden yaptığı açıklama ile yeni özelliklerini duyuran Instagram, artık canlı yayın ve Snapchat‘te ki gibi bir süre sonra kaybolan fotoğraflar paylaşmaya izin veriyor.

Instagram’a gelen canlı yayın özelliği kullanıcıların Instagram hesapları üzerinden de canlı yayın yapabiliyor olmalarını sağlayacak.

Instagram, Ağustos ayında getirmiş olduğu Instagram Stories özelliği ile ilgili de bazı istatistikler paylaştı. Bu istatistiklere göre her gün 100 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan Stories özelliği, canlı yayınların da eklenmesiyle artık daha renkli bir hal alacak.

Diğer özellik ise hiç şüphesiz direkt Snapchat’i hedef alıyor. Instagram üzerinden kullanıcılar özel mesajlaşmaları esnasında artık belli bir süre sonra kaybolan fotoğrafları birbirlerine yollayabilecek. Instagram’ın Instagram Direct olarak adlandırdığı özel mesajlaşma bölümü ise ayda 300 milyondan fazla kişi tarafından kullanılıyor. Bu sefer yeni gelen Instagram Direct özelliği ise fotoğrafların/videoların görüntülendikten sonra yok olmasını sağlayacak şekilde yeniden kurgulandı.

Bakalım bu yeni özellikler Periscope ve Snapchat uygulamalarını nasıl etkileyecek.

 

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica