Telegram’dan alanı dışında bir uygulama: Telegraph

telegraph-telegram

WhatsApp, Allo, Messenger gibi mesajlaşma uygulamaları arasında yer edinmeye çalışan ve belirli bir kesiminde kullandığı Telegram, oldukça popüler mesajlaşma uygulamasının yanında şimdi de yeni bir blog platformu kullanıma sundu.

VentureBeat‘te yer alan habere göre Telegram, Telegraph adı verilen yeni bir platform ile kullanıcılara hızlı ve anonim yayın yapma olanağı sunan ve sosyal medya üzerinden herhangi bir hesap ya da oturum açmanıza gerek kalmadan paylaşım yapmaya yarayan bir hizmetini kullanıma sundu.

Arayüzü açısından Medium‘a oldukça benzeyen Telegraph, basit kullanımı ve görünümü ile kullanıcılar ayrıca kamera butonuna tıklayarak bilgisayarlarından da görselleri içeriklere yerleştirebilmesine izin veriyor. Telegraph’ta Medium’un aksine gönderiler için yükleme hızı oldukça yüksek.

Hızlı ve kolay kullanımının yanında bazı dezavantajlar da yok değil. Örneğin kullanıcı geçmişinin eksikliği. Yani yayınladığınız bir gönderinin bağlantısını kazara sildiğinizde bunu geri getirmek neredeyse imkansız. Böyle bir durumda tek şansınız tarayıcınızda çerez kullanımını aktive etmiş olmanız. Ayrıca anonim yayın özelliği bu durumun troll’ler tarafından suistimal edilmeside yüksek bir ihtimal.

Şubat ayında yapılan resmi açıklamaya göre Telegram’ın 100 milyon aktif kullanıcısıyla WhatsApp ve Messenger‘ı arayı pek açmadan takip ettiğini de hatırlatalım. Telegraph da bu bağlamda Telegram’ın daha da genişlemesi için önemli bir yer edinebilir.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica