Artık Messenger’dan oyun oynanabiliyor

facebook-messenger-anlik-oyunlar

Facebook‘un anlık mesajlaşma uygulaması Messenger’a özellikler gelmeye devam ediyor. Messenger “Instant Games” (Anlık Oyunlar) isimli, hoş bir özelliğe sahip oldu. Bu özellik sayesinde, Messenger kullanıcıları Pac-Man, Space Invaders ve Words With Friends gibi popüler oyunları platform üzerinden oynayabilecekler.

Şu an için sadece 30 ülkede kullanıma sunulan Instant Games’e, Messenger’daki oyun kolu şeklindeki buton üzerinden ulaşılabiliyor. Ayrıca konuşma esnasında Instant Games’den oyun oynamaya başladığınızda, konuşmada bulunan herkes oyunda olduğunuzu görebiliyor ve diledikleri takdirde aynı oyunu oynayarak puanınızı geçmeye çalışabiliyor.

Facebook bu yeni özelliğe “Instant Games” ismini vermiş çünkü oyunlar neredeyse anında açılabiliyor. Oyunları oynamak için ek bir uygulama indirmenize veya herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica