Wednesday, September 16, 2020
internet, teknoloji, haber


Apple, Haritalar uygulaması ile mekanların içini gösterecek

Apple Haritalar uygulaması ilk yayınlandığı zaman bayağı bir sorunluydu fakat geçen zaman içerisinde en iyi harita uygulamalarının arasında yer almayı…

By Hakan Demirel , in Haberler , at 1 Aralık 2016 Etiketler: ,

apple-haritalar-ic-mekan-gosterecek

Apple Haritalar uygulaması ilk yayınlandığı zaman bayağı bir sorunluydu fakat geçen zaman içerisinde en iyi harita uygulamalarının arasında yer almayı başardı. Gün geçtikçe daha yetenekli hale gelmeye başlayan Apple Haritalar, Google Maps ile arasındaki farkı kapatmak için önemli bir özelliği kullanıma açmaya hazırlanıyor.

Hem Apple hem de Google, haritaları güncellemek, güncel tutmak için özel donanımlı araçlara başvuruyor. Hatta Google araçların giremediği yerlerde özel donanımlı görevlilerle yolları ve mekanların iç kısımlarını tarayarak Google Maps’e aktarıyor. Şimdi Apple, Google Maps’in bu özelliğinden geri kalmamak adına drone’lar kullanmaya hazırlanıyor. Drone‘lar sayesinde yol tabelalarını ve işaretlerini tarayacağını söylüyor. Mekanların iç kısımlarınıda haritaya dahil edeceğini söyleyen Apple, bu sayede kullanıcılara müzeler, havaalanları gibi mekanları görme imkanı sunacak.

Son olarak Apple, Haritalar uygulamasına yeni bir özellik daha ekleyerek sürücülerin şerit değiştirirken yardımcı olmasını sağlayacak.

Tüm bu yenilikler Apple Haritalar 2017 güncellemesi ile gelecek.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica