Surface Studio parçalara ayrıldı! (İnceleme)

surface-studio-parcalaniyor

Microsoft‘un kısa bir süre önce tanıtımını yaptığı ve özellikle kullanım biçimiyle dikkatleri üzerine çeken Surface Studio, ön siparişe açıldı ve şu anda temin edilebiliyor. Bu haberi alan iFixit ekibi hemen sipariş vererek aldıkları Surface Studio‘yu parçaladılar.

Parçalama işlemi sırasında Microsoft Surface Studio’nun içinde gizli bir ARM işlemcinin yer aldığı görülüyor. Atmel ATSAMS70N21 32-bit ARM Cortex-M7 olan bu işlemcinin, PixelSense ekrana güç vermesi için tercih edildiği söyleniyor.

Surface Studio’nun RAM, CPU ve GPU‘nun lehimlenmiş olması nedeniyle cihazı satın alacaklar, bu 3 birimi revize etmekle bir hayli uğraşacaklar. Neyse ki, SATA sürücü, M.2 SSD ve ekran değişimi daha kolay yapılabiliyor.

Parçalamanın sonucunda Surface Studio’ya donanım değişikliğinin uğraştırıcı olması nedeniyle iFixit ekibi, 10 üzerinden 5 puan verdiler.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica