iPhone 7 ve Google Pixel’i 300 metreden aşağı atarsanızı ne olur? (İnceleme)

iphone7-google-pixel-300-metreden-atiliyor

İnce olması , hafif olması, şık olması derken bir akıllı telefonun dayanıklı olması neredeyse imkansız ve kılıf kullanmak artık zorunlu bir hal almış durumda. Düşme açısında göre bazen betona düşünce kırılmayan telefonlar bir el mesafesinden yere düştüğünde tuzla buz olabiliyor.

YouTube kullanıcısının biri ne düşünerek yaptı bilmiyoruz ama “akıllı telefonları 300 metreden aşağıya bırakırsam ne olur?” diye düşünmüş olacak ki, bunun için bir video çekmiş ve yayınlamış.

Videoda iPhone 7 ve Google Pixel‘i drone’a bağlayarak 300 metre yüksekliğe çıkartıyor. Daha sonra bu mesafeden bırakılan telefonlar oldukça hızlı bir şekilde betona çakılıyor. Düştükten sonra incelenen telefonların her ikisinde de büyük hasar meydana geliyor. Diğer dikkat çeken bir nokta ise iPhone 7’nin sadece gövdesinde ezilme olduğu fakat Google Pixel’in daha fazla hasar aldığı görülüyor. İşte o vurdumduymaz arkadaşın videosu:

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica