Friday, February 26, 2021
internet, teknoloji, haber


Facebook, Twitter, YouTube ve Microsoft terörizme karşı ortaklaşa çalışacak

Gün geçtikçe gelişen sosyal mecralar sayesinde herkes kolayca iletişim halinde olabiliyor. Tabi bu gelişmeler her zamna iyi niyetli olarak kullanılmıyor….

By Hakan Demirel , in Haberler Sosyal Medya , at 6 Aralık 2016 Etiketler: , , , ,

Gün geçtikçe gelişen sosyal mecralar sayesinde herkes kolayca iletişim halinde olabiliyor. Tabi bu gelişmeler her zamna iyi niyetli olarak kullanılmıyor. Facebook, Twitter, YouTube ve Microsoft gibi en çok kullanıcıya sahip siteler sayesinde terörist örgütler tarafından da sıklıkla tercih ediliyor.

Facebook, Twitter, YouTube ve Microsoft aldıkları ortak bir karar ile bu tür içerikleri ortak bir havuzda toplayarak teröristleri belirlemek ve onların faaliyetlerine engel olmaya çalışacak.

Alınan bu karar Facebook üzerinden duyurularak bu tür içeriklere müsade edilmeyeceği söylendi. Bu gelişmenin ardından terörizm ile bağlantılı olduğu düşünülen içerikler, hesaplar işaretlenebilecek. Her mecra kendi politikası doğrultusunda bu tür içerikleri kontrol edecek ve ilkelere aykırı olduğu düşünülürse içerikler platform üzerinden kaldırılacak.

Elde edilen raporlar ise ortak bir havuzda toplanarak bilgil bankası oluşturulacak.

Sosyal medya siteleri, bilinçli olmasada terörist içeriklere göz yummakla suçlanıyordu. Daha önce çocuk pornografisine karşı bir araya gelen bu mecralar şimdi de terörizm için ortak çalışacak.

Comments


Bir cevap yazın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica