Google acil durumlar için özel bir uygulama geliştirdi: Güvenilir Kişiler

Google artık acil durumlarda devreye girmesini planladığı Güvenilir Kişiler (Trusted Contacts) adında yeni bir uygulama geliştirdi. Uygulamanın temel fikri, güvendiğiniz kişilerin en çok ihtiyacınız olduğu anda sizi bulabilmesi.

Öncelikle ailenizi veya en yakın arkadaşlarınızı güvendiğiniz kişiler listesine ekliyorsunuz. Daha sonra bu kişiler sizden endişe duydukları zamanlarda sizden konum talebinde bulunuyorlar. Güvende olduğunuzu düşünüyorsanız bunu bildirebiliyorsunuz. Acil bir durum yaşanırken yada güvenli hissetmediğiniz bir durumda konumunuzu anında paylaşabiliyorsunuz. Üstelik uygulama internet bağlantınız olmadığı yada pilinizin bittiği zamanlarda da çalışabiliyor. 

Uygulama şu an için Android cihazlarda kullanılabilir durumda ve çok yakın zamanda iOS versiyonununda çıkması bekleniyor.

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica