Google Pixel’in kamerasında sorun çıktı

Google‘ın akıllı telefon pazarındaki amiral gemisi olarak görülen ve Apple ile rekabet konusunda büyük bir etkisi olması beklenen Google Pixel‘de işler pek iyi gitmiyor.

Geçtiğimiz haftalarda Google Pixel’in kamerasında güneş ışına karşı çok hassas olduğu ve bu yüzden istenmeyen parlamalar yaşandığı ortaya çıkmıştı. Fakat şimdi çıkan sorun daha büyük. Google forumlarına kadar uzanan konuda, kullanıcılar kamera uygulamasını kullanırken ekranda birden sarı ve mor renkte çizgiler beliriyor ve sonrasında uygulama kilitleniyor.

Sorunun çok sık yaşandığı ve sıfırlama yapılsa bile düzelmediği söyleniyor. Kaynağının yazılım mı yoksa donanım mı olduğu henüz bilinmiyor. Eğer yazılım kaynaklı bir sorun çıkarsa kısa bir sürede gelecek güncelleme ile sorun düzeltilecektir. Eğer donanım kaynaklı bir sorun çıkarsa Google’ı zor günler bekliyor diyebiliriz.

Google tarafından henüz resmi bir açıklama henüz gelmedi.

 

Hakan Demirel

pcanalist.com kurucularından Hakan Demirel, özel bir şirkette Front-end Developer olarak çalışmakta. Twitter üzerinden @hakandemirel hesabını takip edebilir yada hakandemirel.com adresinden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yandex.Metrica